piątek, 1 stycznia 2016

Film "Nasze jutro" - reż. Cyril Dion i Mélanie Laurent

Pod koniec 2015 roku w kinach studyjnych pojawił się film "Nasze jutro", w reżyserii Cyril'a Dion'a i Mélanie Laurent.


Kino, Nasze jutro, film ekologiczny, ochrona środowiska, ekonomia światowa, zagrożenie środowiska, inicjatywy ekologiczne, uprawa warzyw w mieście,
filmweb.pl
Film opowiada  przede wszystkim o problemach cywilizacyjnych, ekonomicznych, edukacyjnych i ekologicznych. Jest podzielony na kilka rozdziałów, które poruszające wybrane kwestie. 

Ostatnimi czasy pojawia się sporo filmów o podobnej tematyce, natomiast ten wyróżnia jedna ważna kwestia. Film pokazuje, jak można zareagować na problemy i znaleźć ich lokalne rozwiązanie. W końcu od czegoś trzeba zacząć, prawda? Wiadomym jest, że ciężko wpłynąć na ogólnoświatową politykę czy ekonomię, ale wybierając lokalne zmiany możemy krok po kroku wprowadzać świadomość wśród całych narodów i zmieniać świat na lepsze :)

Film jest piękne nakręcony, bardzo pozytywny i motywujący do działania. Wszystkie kwestie są przedstawione w sposób czytelny i zrozumiały - nie trzeba być ekologiem, czy inżynierem, by zrozumieć o czym mowa.

Serdecznie polecamy wybrać się na ten film, z przyjaciółmi i rodziną :) We Wrocławiu możecie zobaczyć go w DCF Dolnośląskie Centrum Filmowe

Więcej o inicjatywie możecie przeczytać tutaj - w języku angielskim lub francuskim.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz